SERIE B: JAVA 2-2 WARTA II ZAWIERCIE

W 4 kolejce piłkarskiej SERIE B podejmowaliśmy na własnym boisku rezerwy Warty Zawiercie. Od początku spotkania udało się narzucić własny styl gry, jednak, to goście strzelają pierwszą bramkę za sprawą Macka, który pokonuje naszego bramkarza precyzyjnym strzałem z „szesnastki” w 35 minucie. Do przerwy mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, jednak nie udało się zamienić ich na bramkę i do do szatni schodzimy z wynikiem 0-1. Na drugą połowę wychodzimy zmotywowani i szybko strzelamy bramkę kontaktową.
W 47 minucie do piłki w polu karnym dochodzi Filip Bluma, który dokładnym strzałem pokonuje bramkarza gości (1-1). W 67 minucie po miękkiej wrzutce z rzutu wolnego Dawida Słomkowskiego, z za pleców obrońców wyskakuje Kamil Pawlik, który mocnym strzałem głową daje nam prowadzenie (2-1). Warto nadmienić, że dla obu tych Panów były to premierowe trafienia w seniorskiej piłce. W końcówce spotkania zawodnik Warty zobaczył czerwony kartonik za okazywanie niezawdowolenia w kierunku bocznego sędziego. Wydawało się, że nic nie stanie na przeszkodzie i zainkasujemy zasłużone 3 punkty praktycznie ciągle będąc pod bramką przeciwnika, jednakże goście po rzucie rożnym w 90 minucie pakują nam bramkę na 2-2. Mamy remis, jest niedosyt, pracujemy dalej.
W tym meczu po raz pierwszy zobaczyliśmy na boisku doświadczonego defensora Piotra Sobczaka oraz na ławce trenera Damiana Nowickiego oraz kierownika drużyny Roberta Kabałę – Panowie witamy na pokładzie.
Drużynie z Zawiercia dziękujemy za mecz, a my skupiamy się już na niedzielnym meczu,
w którym zmierzymy się na wyjeździe z „dwójką” Sarmacji Będzin.