Biznes Boxing Polska – WYNIKI

Za nami kolejna edycja charytatywnej gali Biznes Boxing Polska, która odbyła się w zeszłą sobotę 18 listopada w hali „Kolejarz” w Katowicach. Podczas gali udało się organizatorom zebrać ponad 60 tysięcy złotych, które przekazane zostaną na domy dziecka w Katowicach.

Dla nas ta edycja była szczególna, ponieważ siedmiu zawodników z naszego klubu wzięło udział w tej gali oraz trenerem przygotowującym wszystkich zawodników podczas 8-tygodniowych treningów był nasz trener Kamil Młodziński.

Na pierwszy ogień poszła debiutantka Karolina Jabłonka, która po wyrównanej walce minimalnie przegrywa w oczach sędziów. Kolejna walka to wygrana po mocnej bitce Maćka Pietruszki. Po Maćku przyszedł czas kolejną debiutantkę Anię Żelazowską, która jako nowicjuszka w tym sporcie, sprawiła mnóstwo problemów swojej przeciwniczce. Po trzech debiutach przyszedł czas na Damiana Kota, dla którego była to trzecia walka na galach Biznes Boxing Polska. Po zaciętym pojedynku padł remis w tej walce. Bilans Damiana na galach BBP to 1 zwycięstwo i 2 remisy. Warto zaznaczyć, że Damian zebrał największą pule pieniędzy na tej gali, ponad 3000zł. Piąta i szósta walka, czyli występy Kamila Stąpla oraz Dawida Dylewskiego kończą się zwycięstwem naszych fighterów – również po ciężkich bojach.
Ostatnia walka, która zamykała jednocześnie kartę walk, to bitka kolejnego debiutanta Kuby Piegi z doświadczonym pięściarzem Szymonem Fentonem. Kuba wykazał się dużą wolą walki, jednak w tym starciu musiał uznać wyższość Szymona.

Tak na prawdę na tej gali byli sami zwycięzcy. Każdy zawodnik dorzucił wymierną pulę do uzbieranej kwoty dla dzieciaków i mógł poczuć to, co czują zawodnicy, którzy wychodzą na zawodowych galach sportów walki. Dziękujemy naszym reprezentantom oraz trenerowi za włożone serce w przygotowania i same walki. Życzymy wszystkim wytrwałości i powodzenia w dalszej przygodzie/karierze zarówno w boksie jak i innych dyscyplinach sportów walki