Java Football Academy – SPARINGI

Nasza drużyna seniorów rozegrała dotychczas dwa sparingi w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej sezonu 2022/2023. Na pierwszy ogień poszła mocna ekipa sosnowieckiej Serie A – AKS 1917 Niwka, której musieliśmy uznać wyższość stosunkiem bramek 0:8. W tym sparingu szanse pokazania się na tle mocnego rywala dostała nasza młodzież, która dzień wcześniej skończyła bardzo intensywny, tygodniowy obóz stacjonarny. Ciężka robota na Campie dała się we znaki naszym zawodnikom, co było widać na boisku. Większość spotkania, to ataki AKS-u, które kilkukrotnie udało się skontrować, jednakże bez efektu bramkowego. Witamy w naszej drużynie dwóch dzisiejszych debiutantów, Kamila Pawlika oraz Dominika Sońtę. Niwce dziękujemy za dobrą jednostkę i życzymy powodzenia w lidze.

AKS 1917 Niwka 8-0 Java Football Academy
Skład: Kowalski, Sońta, Pawlik, Krotliński, Mikołajek, Kubiak, Grzyb, Topolski, Janosz, Delipacy, Wójcik, Skoczylas, Konina, Augustyn, Jaworski, Bartos, Sularz, Fedyshyn, Augustyn.

Drugi sparing, to wyjazdowa potyczka z juniorami RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Sparing odbył się w bardzo mroźnych warunkach, co nie przeszkodziło jednej i drugiej ekipie stworzyć kilka na prawdę ciekawych akcji. Do przerwy bardziej zdeterminowani byli gospodarze, którzy schodząc na przerwę prowadzili 2-0. Druga połowa, to przebudzenie naszej ekipy, która nie tracąc już żadnej bramki, strzeliła aż 3, tym samym wygrywając spotkanie 3-2. Kolejno w 52 oraz 65 minucie bramki strzelił najlepszy strzelec minionej rundy w naszej drużynie – Paweł Krotliński, natomiast w 80 minucie „kropkę nad i” postawił Bartosz Topolski. W naszej drużynie kolejny debiut zaliczył młody zawodnik Krystian Sierka, który swoje doświadczenie piłkarskie zdobywał między innymi w szwajcarskich akademiach. Ekipie RKS-u dziękujemy za sparing i życzymy powodzenia w lidze.

RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza (J) 2-3 Java Football Academy
Skład: Glonek, Delipacy, Zimnal, Wójcik, Grzyb, Topolski, Janosz, Bartos, Augustyn, Sierka, Krotliński, Skoczylas, Dygoń, Fedyshyn
Bramki:
52′ Krotliński (as.Sierka)
65′ Krotliński (as.Delipacy)
80′ Topolski (as.Augustyn)